/ #linux 

Створення файлу підкачки (swap) в Linux

Операційні системи (як Windows, так і *nix) використовують розділ підкачки пам’яті (swap) - місце на диску, куди система копіює дані, коли обсяг оперативної пам’яті вичерпано і необхідно звільнити певну її кількість для інших процесів.

Загальні рекомендації по розміру розділу підкачки в Linux можна знайти у RedHat. Особисто я створюю такий розділ підкачки, який дорівнює x2 оперативної пам’яті (RAM), якщо її менше 8 Gb. Якщо оперативки більше 8 Gb, то swap дорівнює розміру оперативної пам’яті.

Деякі хостери при підготовці серверів ігнорують створення розділу підкачки. Пояснення як правило двох типів: 1) обсягу оперативної пам’яті більше 64 Gb цілком достатньо для роботи без swap, 2) використання swap шкодить роботі ssd. І перше, і друге - доволі дискусійні питання. Якщо не вдаватись до релігійних війн, а лише до власного досвіду експлуатації серверів для Magento-стеку, то мій висновок такий - файл підкачки потрібен в будь-якому разі.

Якщо ж ви вже отримали сервер без swap, то виправимо цю ситуацію створенням swap-файлу. Це буде спеціальний файл у файловій системі, який буде виконувати ту ж функцію, що і розділ підкачки.

Для прикладу створюємо файл розміром 8 Gb (за необхідності підставляйте своє значення).

fallocate -l 8G /swapfile

До цього файлу має бути доступ лише у root-а:

chmod 600 /swapfile

Налаштовуємо створений файл як файл підкачки:

mkswap /swapfile

І нарешті активуємо swap:

swapon /swapfile

Щоб файл підкачки був активний і після перезавантаження серверу, додаємо рядок до /etc/fstab:

/swapfile none swap sw 0 0

Користуйтесь ;)

Якщо з деякий причин вам файл підкачки більше не треба, то деактивуйте його, а потім вилучить сам файл і посилання на нього з fstab:

swapoff /swapfile
rm /swapfile

Посилання

Author

Олександр Бобилєв

Залишаю собі право використовувати ненормативну (але інформативну) лексику там, де звичайні слова втрачають сенс і не відображають всієї палітри почуттів, від споглядання навколишньої дійсності.