/ #linux 

Як я місяць майнив криптовалюту за допомогою ноутбуку, навіщо мені це та що з того вийшло

Надихнувшись книгою Роберта Кіосакі про багатого та бідного батька, я спробував втілити деякі з його ідей на практиці, принаймні так як я їх зрозумів, а саме перетворити пасиви в активи.

0 день

В якості пасиву маємо ноутбук ASUS, який працює майже цілодобово і за відсутності телевізора виконує функцію такого собі медіа-центру. Ідея наступна - навчити піддослідного заробляти собі гроші на їжу (ну а в нашому випадку на електроенергію). Ну і наслухавшись Леді Ю (прийду до влади - зраблю всім блакчейн), вирішив помайнити криптовалюту. Інтернет одразу попередив, що з ноутбуками такий фокус не проходить, але тяга до експерименту взяла своє.

Отже, кінцева мета не розбагатіти, а саме перевірити, чи можна не докладаючи додаткових зусиль, отримати додаткові вигоди з працюючого цілий день ноута.

P.S. Про криптовалюти майже нічого не знаю (просто не цікавився ніколи), суспільну користь від blockchain-у також поки не зрозумів.

1 день

Перше що знайшлось, це карбованець, ну чом би й ні. Скачав клієнт під лінукс, одразу зрозумів, що воно не закривається в трей. Погуглив, виявилось, шо alltray вже не допоможе, бо склеїв ласти, а kdocker якась дивна штука, яка мені не сподобалась. Ну ок, буде висіти в панелі задач.

Завів собі гаманець і натиснув кнопку Карбувати. Почекав півгодини, ну якось ніфіга не змінилось. Зате помітив що синхронізується блокчейн, не дуже швидко, але хоть щось відбувається.

[0.00 KRB] [0.00 грн]

2 день

З самого ранку гугл радісно підсунув мені в якості рекомендованих новин статтю про те, що карбованець піднявся в ціні аж на 65%. Перша думка, скільки ж буде в грошах 65 відсотків від нуля, друга - хм, біткоін падає, а карбованець росте, це перемога.

Монет як не було так і немає. Ланцюжок синхронізується. Старша дочка запитала чому підтуплюють мультики з ютуба, запитала б і меньша, але поки не розмовляє.

[0.00 KRB] [0.00 грн]

3 день

Починаю щось підозрювати. Где деньги, Зин?

[0.00 KRB] [0.00 грн]

4 день

Завантажив 1/3 ланцюжка, грошей ще не бачив.

[0.00 KRB] [0.00 грн]

5-6 день

¯_(ツ)_/¯

[0.00 KRB] [0.00 грн]

7 день

Одне я знаю точно, гугл не дарма їсть свій хліб з маслом: вдруге за тиждень в новинній стрічці бачу пост про те що карбованець зростає. Прочитавши статтю щоправда зазначив, що зростає він по відношенню до біткоїна, який насправді падає. Тобто читати це треба так: карбованець падає трохи повільніше за біткоїн. Журналісти такі журналісти.

[0.00 KRB] [0.00 грн]

8 день

Синхронізував половину ланцюжка. Ой що буде як завантажу все :)

[0.00 KRB] [0.00 грн]

9-12 день

¯_(ツ)_/¯

[0.00 KRB] [0.00 грн]

13 день

Завантажив ~3/4 ланцюжка.

[0.00 KRB] [0.00 грн]

14-16 день

¯_(ツ)_/¯

[0.00 KRB] [0.00 грн]

17 день

Теоретично я вже мав заробляти гроші, але останні кілька днів ланцюжок синхронізується вже якось д-у-у-у-у-у-же неохоче. Ноутбук вимикається довго і сподівань на позитивне закінчення експерименту все менше і менше. Синхронізація показує рівно 3/4.

[0.00 KRB] [0.00 грн]

18-20 день

¯_(ツ)_/¯

[0.00 KRB] [0.00 грн]

21 день

Судячі з новин криптогроші то падають, то піднімаються, але яка мені зрештою різниця.

[0.00 KRB] [0.00 грн]

22-30 день

¯_(ツ)_/¯

[0.00 KRB] [0.00 грн]

31 день

Експеримент закінчився фіаско. Ланцюжок синхронізувався майже на 98%, але все ж таки завдання в терміни не вклалося. Дочекаюсь повного завантаження і на цьому все.

[0.00 KRB] [0.00 грн]

32 день (або 1 день поза планом)

Синхронізувався, результату немає. Висновки дуже прості - ноутбук, принаймні з цією криптовалютою, прокормити себе самостійно не може. Знову таки цілковита таємниця для мене, яка кінцева мета функцонування криптокарбованця. У цієї штуки - SETI, наприклад, сенсу набагато більше ;)

[0.00 KRB] [0.00 грн]

Author

Олександр Бобилєв

Залишаю собі право використовувати ненормативну (але інформативну) лексику там, де звичайні слова втрачають сенс і не відображають всієї палітри почуттів, від споглядання навколишньої дійсності.