/ #books #linux 

Ніл Стівенсон. Спочатку був командний рядок

Книга відомого письменника-фантаста Ніла Стівенсона датована 1999 роком про еволюцію операційних систем.

Назва мовою оригіналу: Neal Stephenson. In the Beginning… Was the Command Line

Книга стала цікава мені з кількох причин:

  • Стівенсон є одним з моїх улюблених авторів
  • загальні оцінки на книжкових форумах у цієї книжки не дуже високі (принаймі в порівнянні з іншим його творами) і дуже кортіло дізнатись чому
  • я сам багато часу проводжу в командному рядку

Скажу одразу, книжка мене не вразила від слова “зовсім”. ІТ технології зробили за 20 років такий стрибок, що дещо з написаного вже не пробуджувало ніякого, навіть академічного, інтересу. Крім того, той переклад який був мені доступний був просто жахливий - перекладач так намагався бути “своїм_в_доску_хлопцем”, що здається втратив зв’язок з реальністю, рясно посипав читача сленгом, від чого виникало непереборне бажання кинути читання тут і зараз.

Стосовно самого тексту, то тут постфактум цікаво дивитись на технологічні передбачення, яким так і не судилося здійснились. Операційна система BeOS наказала довго жити. Linux-революція, про яку так мріяли в 90-х, успішно відбулась на серверах і телефонах, але так і не посунула колоса на десктопах.

Ми хочемо, щоб речі були якомога простіше. Як сильно ми цього хочемо, можна виміряти розміром статків Біллі Гейтса.

Досить цікаві думки про появу Linux та власне про те як Apple опосередковано відкрив дорогу Microsoft, а ті дали зелене світло Linux.

В спробі зрозуміти фетомен Linux-а, ми повинні розгледіти не одинака-новатора, а таку собі хресну Трійцю: Лінуса Торвальдса, Річарда Столмана і … Білла Гейтса. Приберіть хоча б одного з трьох і Linux би не з’явився.

Було ще кілька сторінок якогось наркоманського трешу про Діснейленд, але я його не дуже зрозумів, а перечитувати не було жодного бажання.

Резюме

Книжка певно або для відданих фанатів Стівенсона, або для ситуацій, коли нічого ліпшого поруч не має.

Оцінка: 1/5

Посилання

Author

Олександр Бобилєв

Залишаю собі право використовувати ненормативну (але інформативну) лексику там, де звичайні слова втрачають сенс і не відображають всієї палітри почуттів, від споглядання навколишньої дійсності.