/ #books 

Мій книжковий 2020 рік

Cписок книг в хронологічному порядку:

  1. Гюнтер Продль. Скандальные преступления века

Гюнтер Продль. Скандальные преступления века

Збірка кримінальних історій. Кілька з них були дійсно цікавими. Наприклад, про банду Ділінджера та пограбування поштового потяга в Британії. Кілька - так собі, але загальні враження більше позитивні, ніж навпаки. За дужки явно слід винести розлогі описи “виразок суспільства, що зумовлені буржуазним способом життя”, але автор із Східної Німеччини, тому маємо що маємо.

Книжка скоріше для тих кому заходять газетні репортажі ;) .

Оцінка: 4/5

  1. Гарольд Роббинс. Искатели приключений

Гарольд Роббинс. Искатели приключений

Книжка була вибрана з книжкової полиці у випадковий спосіб “аби було чим зайняти час”. У підсумку я читав її у будь яку вільну хвилину і не міг відірватися.

З точки зору високих матерій - такого немає. Там насправді все просто аж до примітиву. Є одна з невеличких латино-американських держав, які ми зазвичай зі зверхністю зарозумілих європейців називаємо “банановими республіками”. На початку 20 століття там відбувається революція. Вона типу національно-визвольна зі всіма атрибутами - свобода поневоленому населенню, долой диктатуру, баригу геть, прийде весна - саджати будемо (чи то не звідти? я вже заплутався з тими зеленими лозунгами). В реальності трохи не так ідеалістично - вбивають, гвалтують та грабують і ті, і інші.

Головний герой - маленький хлопчик, який потрапляє в самий вир подій. Ну а далі прогнозовано - малий приєднується до одного з таборів, ненавидить ворогів, захоплюється товаришами по зброї і все в такому дусі.

Революція перемагає, хлопчик дорослішає, в книзі починається найцікавіше - секс, пригоди, інтриги, багатоходівочки. Скоро переможці революції з героїв перетворюються на диктаторів, а нові революціонери прагнуть зайняти їх місце, світу відверто насрати на цих павуків в банці - там спочатку Друга світова, а потім повоєнна криза…

Книжка доволі динамічна, там весь час щось відбувається і це тримає увагу. Можливо не сподобається людям, які думають що книжка обов’язково має чомусь навчити. Ця - більше розважає.

Оцінка: 5/5

  1. Ю Несбьо. Нетопир

Ю Несбьо. Нетопир

Нормальний такий детектив про норвеького алкоголіка, який полює на ман’яка в Австралії.

Оцінка: 5/5

  1. Норман Льюіс. Сицилійський спеціаліст

Норман Льюіс. Сицилійський спеціаліст

Одна з численних версій про вбивство Дж. Ф. Кенеді. Власне про події в Даласі в книзі досить мало, навіть побіжно. Основна частина присвячена життю сицилійця, який має репутацію “спеціаліста з вирішення проблем”. Трохи про порядки італійської мафії, трохи про вплив ЦРУ на повоєнну Європу, трохи того, трохи цього. Саме цього мені трохи і не вистачило, щоб поставити вищий бал. І це знову детектив, а значить не шукайте тут глибоких сенсів, просто насолоджуйтесь історією.

Оцінка: 4/5

  1. Жуль Верн. Двадцять тисяч льє під водою

Жуль Верн. Двадцять тисяч льє під водою

З усієї трилогії ця книжка найбільш слабка та найменш цікава. Капітан Немо такий загадковий, що я до кінця книжки так і не збагнув, що то за птах такий і чого він прагне. Знову ж таки, як і “Діти капітана Гранта”, ця книжка була книжкою для читання дитині перед сном. Ну ніфіга вона виявилась не така ))) Нудна та з великою кількістю води. Ну от і всьо.

Оцінка: 3/5

  1. Стівен Кінг. Аутсайдер

Стівен Кінг. Аутсайдер

Бомбезна книжка. Спочатку - детектив, потім, як годиться у Кінга, все скочується в містику.

Оцінка: 5/5

  1. Юрій Даценко. Пастка для різника

Юрій Даценко. Пастка для різника

Цю книжку радив прочитати Макс Кідрук, коли був у Кривому Розі на презентації “Доки світло не згасне назавжди” - молодий письменник, літературний дебют, треба підтримати і таке інше. Ну пітримати, так підтримати :)

1888 рік, Лондон, Джек Різник і … Проскурів. Стоп, який Проскурів!? Певно такі емоції були в мене коли я на початку крутив книжку в руках. Потім згадав, що Різника так і не впіймали, а отже чом би йому не опинитись на Поділлі.

Історія розвивається стрімко, в кінці книжки прямо ледь встигав перегортати сторінки. Особливо чипляє, як події описуються очима самого вбивці, адже завжди цікаво цо в тих людей в головах за демони.

Ставлю 4 (але воно більше як 4+), бо мені трохи важкувато пішло з початку і я сподіваюсь, що далі в автора будуть книжки вже на тверду 5.

Оцінка: 4/5

  1. Себастьєн Жапрізо. Пастка для Попелюшки

Себастьєн Жапрізо. Пастка для Попелюшки

Детектив з цікавим і закрученим сюжетом.

Оцінка: 5/5

  1. Брати Капранови. Справа Сивого

Брати Капранови. Справа Сивого

Спочатку було видео з youtube-каналу ім. Т.Г.Шевченка про дніпропетровські та донецькі клани. В цьому відео згадали Дмитра Яворницького, книжку йому присвячену та побіжно Криворіжжя. От саме через цікавість до історії Кривого Рогу я і почав її читати. Це книжка про початок 20 ст., коли молоді та завзяті комсомольці будували для себе свою Червону Україну, а старенький директор краєзнавчого музею Д. Яворницький у всю цю прекрасну картину майбутнього не дуже з їх точки зору вписувався. Читати було цікаво, хоча особливо сюжету я вже й не пригадаю.

Оцінка: 5/5

  1. Жуль Верн. Таємничий острів

Жуль Верн. Таємничий острів

Якщо й були в моєму дитинстві бомбічні книжки, які я читав не відриваючись днями, то це саме “Таємничий острів”. На відміну від “Дітей капітана Гранта” та “20000 льє …”, цю книжку не екранізували в СРСР або ж я не бачив цієї екранізації в дитинстві, тому, як зараз пам’ятаю, я був повністю відкритий цій неймовірній пригоді, я малював героїв такими як сам їх уявляв, я жив кілька тижнів з ними на острові і дуже сумував, що все раптово скінчилось. Як же ж було круто - і дитинство, і книжка.

Ця історія була останньою в нашому експерименті “книжка для дороги до школи” і вона не підвела. Вона була саме такою як і раніше - захопливою, неймовірною, з прекрасним післясмаком. Я дуже радий що в житті моєї дитини ця книжка теж з’явилась.

Щодо сюжету - кілька людей за певних обставин опиняються на безлюдному острові і намагаються влаштувати собі пристойне життя. Кількість неймовірних відкриттів та хитромудрого використання звичних речей просто зашкалює. Фізика, хімія, астрономія… Якщо вам здається, що шкільні предмети нудні і не цікаві, то ви просто не уявляли як можна застосувати все про що вам розповідали. В цій книзі весь Жуль Верн. В цьому романі він розкрився для мене в усій красі саме як популяризатор науки.

А чому острів таємничий? Ну то почитайте і дізнаєтесь :) Це буде от прямо дуже неочікувано.

Оцінка: 5/5

  1. Пола Гоукінз. Дівчина у потягу

Пола Гоукінз. Дівчина у потягу

Спочатку дізнався про кіно, але не дивився його і вже певно і не хочу, бо думаю буде гірше ніж книжка. Захопливо, загадково, мені зайшло.

Оцінка: 5/5

  1. Террі Пратчетт. Жнець

Террі Пратчетт. Жнець

Чергова історія з циклу про СМЕРТЬ. Наче й цікава, а наче й нічого особливого. Щось дуже й дуже натужно йдуть мені останні дві книжки Пратчетта. Ох.

Оцінка: 4/5

  1. Макс Кідрук. Заради майбутнього

Макс Кідрук. Заради майбутнього

Збірка оповідань від Макса Кідрука. Оповідання різні - є смішні, з кідруковським фірмовим гумором, є до всирачки страшні, а є відверто ніякі. Починати Кідрука з цих оповідань певно не варто, але для розширення кругозору підійде.

Оцінка: 4/5

  1. Беар Гриллс. Дьявольское святилище

Беар Гриллс. Дьявольское святилище

Якась банальщина про пошук нацистських злочинців. Якщо бачили Беара Гріллса на Discоvery і подобаються його шоу, то краще жити з цими відчуттями і не дуже сподіватись на його письменницький хист.

Оцінка: 3/5

Посилання

Author

Олександр Бобилєв

Залишаю собі право використовувати ненормативну (але інформативну) лексику там, де звичайні слова втрачають сенс і не відображають всієї палітри почуттів, від споглядання навколишньої дійсності.